Atletski klub, Novosti, Škola trčanja

Vikend ispunjen dobrim utrkama

Uspješan vikend otvorili smo u subotu na Ogulin Trailu, Planica Red Bull, Run of Heart 2018 i Pulskoj Xici.

Jelena Brezak je na Ogulin Trailu na utrci dužine 33 km osvojila 2. mjesto u poretku žena pretrčavši stazu za 4:00:50. Naš muški predstavnik Domagoj Buzjak je na dionici od 13,5 km u muškoj konkurenciji zauzeo 14. mjesto s vremenom 1:17:17.

Na Planici Red Bull sudjelovao je naš predstavnik Igor Visinski koji je vrlo zahtjevnih 400 m staze skakaonice s 33% uspona pretrčao za 0:07:16, ali se nažalost nije uspio plasirati u finale koje mu je izmaknulo za jedno mjesto u poretku. Vjerujemo da će Igor sljedeće godine ostvariti plasman u finale.

Muris Porčić je sudjelovao na utrci Run of Heart 2018 koja svojim inkluzivnim karakterom potiče uključivanje djece s teškoćama i osoba s invaliditetom u zajednicu, te oblikuje stav zajednice prema njima kao ravnopravnim i vrijednim članovima društva. Muris je na trail utrci dužine 5,1 km zauzeo 5. mjesto s vremenom 0:22:28.

Na noćnoj Pulskoj Xici sudjelovao je Stjepan Storjak zauzevši 10. mjesto u muškoj konkurenciji s vremenom 0:41:41.

2. dio uspješnog vikenda nastavili smo i u nedjelju, na utrkama u Voloderu i Varaždinu.

Na 18. utrci Kutina-Voloder Matija Grabrovečki zauzeo je u poretku muškaraca 4. mjesto s vremenom 0:53:56 i 1. u starosnoj kategoriji M40. Damir Hršak je bio 10. s vremenom 0:58:54, a Ivica Gašparić 17. s vremenom 1:00:56 i 2. u starosnoj kategoriji M45.

Dečki su u sastavu Matija, Damir i Ivica na utrci osvojili i ekipno 2. mjesto.

Jedina ženska predstavnica na utrci, Željka Gašparić u poretku žena zauzela je 10. mjesto s vremenom 1:11:31 i 2. mjesto u starosnoj kategoriji Ž40.

Na 24. JOMA Varaždinskom polumaratonu imali smo nekoliko predstavnika, na utrci građana i na polumaratonu.

Na utrci građana trčali su Valentino Kovačićek, Dario Kraljić i Igor Visinski, te članica naše Škole trčanja Andreja Šagud. Igor Visinski je u poretku muškaraca zauzeo 5. mjesto s vremenom 0:17:22, Dario Kraljić je bio 10., a Valentino Kovačićek se plasirao na 44. mjesto.  Andreja Šagud se plasirala na 34. mjesto u poretku žena.

Alen Čretni i Tomislav Jurki trčali su polumaraton u Varaždinu, te je Alen zauzeo 10. mjesto s vremenom 1:24:38, a Tomislav je zauzeo 62. mjesto s vremenom 1:39:02.