Atletski klub, Novosti, Škola trčanja

Školarci i aktivni članovi trčali na 27. Zagrebačkom maratonu

Danas je u organizaciji Zagrebačkog atletskog saveza održan 27. Zagrebački maraton sa startom u 10:00 sati, kada su startali maratonci i polumaratonci. Starte utrke građana dužine 5 km bio je u 10:10 sati.

Na sve tri udaljenosti trčalo je oko 3.300 trkačica i trkačica iz čak 50 različitih zemalja svijeta, a zajedno sa školarcima broj sudionika prelazi preko 4.000 sudionika.

Vrijeme za trčanje bilo je idealno. Grijalo nas je jesensko zagrebačko sunce s laganim povjetarcem.

Na utrci građana sudjelovalo je 7 naših predstavnika Škole trčanja: Željka Papišta, Sanjica Tršinski,  Brankica Čavužić, Suzana Posavec, Katarina Špetić, Nataša Čelec i Martin Lončarić, a svi su uspješno popravili svoje osobne rekorde na 5 km.

Od 462 trkačice, u ukupnom poretku žena, Željka je zauzela 20. mjesto (0:24:13) i 3. mjesto u starosnoj kategoriji 35-39, Sanjica je bila 56. (0:26:51), Brankica 82. (0:27:54), Suzana 83. (0:27:54), Katarina 85. (0:27:57) i Nataša 99. (0:28:40).

Naš jedini muški predstavnik Škole trčanja, Martin Lončarić, je od 404 muškarca zauzeo izvrsno16. mjesto s vremenom 0:19:20

Svoj prvi polumaraton danas su istrčali članovi naše Škole trčanja, Valentina Belina i Krešo Lončarić. Valentina je utrku završila kao 367. žena s vremenom 2:08:03, a Krešo je od muških predstavnika bio 471. s vremenom 1:50:39.

Od redovnih članova na polumaratonu smo imali 4 muška predstavnika i jednu žensku predstavnicu. Naš najbrži predstavnik bio je Alen Čretni, koji je ponovno danas popravio svoj osobni rekord u odnosu na polumaraton koji je prije 2 tjedna trčao u Požegi i to za 6 sekundi.

Alen je u ukupnom poretku muškaraca bio 10. s vremenom 1:16:54, Krunoslav  Ivanušec 97. s vremenom 1:32:01, Siniša Roginić 145. s vremenom 1:36:36, a Nikola Borovčak 378. s vremenom 1:47:34. Željka Gašparić, kako jedina ženska predstavnica zauzela je 33. mjesto u poretku žena s vremenom 1:40:06 i 3. mjesto u starosnoj kategoriji 40-44.

Na maratonu smo imali jednog predstavnika, Ivicu Gašparić kojem je ovo bio prvi istrčani maraton u životu. Ivica je maraton istrčao za 3:10:17 i u poretku muškaraca zauzeo 32. mjesto te 1. mjesto u starosnoj kategoriji 45-49.