Atletski klub, Novosti

Muška ekipa AK Zabok 2. na državnom prvenstvu u planinskom trčanju na duge staze

U izvrsnoj organizaciji AK Varaždin održano je PH u planinskom trčanju na duge staze, 2. Brdski maraton Ivanec-Novi Marof (42,2 km, 1841 m uspona). Ovo je vjerojatno bilo posljednji puta da je održano prvenstvo u ovoj disciplini, zbog najavljenih promjena pravila u Svjetskoj atletskoj federaciji vezanih za planinsko trčanje. Muška ekipa Atletskog kluba Zabok u sastavu Marko Gorički, Krunoslav Bošnjaković, Alen Čretni, Jurica Škrlec i Damir Habijan osvojila je odlično 2. mjesto na teškoj i tehnički zahtjevnoj stazi. Ispred naše ekipe bila je SRK Alba dok je na trećem mjestu završio domaćin AK Varaždin. U pojedinačnoj konkurenciji, najbolje pozicioniran od naših bio je Marko Gorički (4. mjesto) s vrlo malim zaostatkom za vodećima. Utrku života istrčao je Krunoslav Bošnjaković, koji se zahvaljujući pametnoj taktici smjestio na odlično 7. mjesto (2. mjesto u kategoriji M-20 i prvi puta među top 10 u Hrvatskoj)! Alen Čretni bio je 9., čime je opravdao očekivanja s obzirom da gotovo ne trenira planinske utrke i trailove. Jurica Škrlec (25. mjesto) i Damir Habijan (60. mjesto) su junački završili utrku unatoč grčevima koji se često pojavljuju kada se trči po ovako teškom terenu terenu, sada još dodatno začinjenim velikim količinama blata.
Na pratećoj utrci građana duljine 14 km nastupili su naši članovi Damir Hršak i Marko Pečatnik. Damir je osvojio 2. mjesto u ukupnom poretku dok je Marko bio 36. u muškoj konkurenciji.
Čestitke svima koji su završili utrku i donijeli već treće ekipno odličje za AK Zabok ove godine, ponosni smo na vas!!!